Summer activities

Pěší turistika

Lipensko nabízí více než 200 kilometrů značených naučných a turistických stezek všech obtížností. Délku a náročnost stezek si každý může zvolit podle svého gusta. Zkušeného turistu stejně jako příležitostného výletníka očaruje panenská příroda s neprobádanými šumavskými lesy a lesoparky.

Mapy se značenými trasami Vám rádi zapůjčíme.

Stezka korunami stromů Lipno nad Vltavou

První stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí lipenského jezera a je unikátním doplněním Active Park Lipno. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů. Stezka korunami stromů Lipno nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity počínaje neopakovatelnou procházkou korunami stromů, výhledem na krajinu šumavské přírody, jedinečný pohled na lipenské jezero a Novohradské hory. Součástí stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří Vaše znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa.

Cyklistika a cyklotrasy

Široká síť značených cyklotras nádhernou šumavskou přírodou dělá z Lipna ráj pro všechny cyklisty. Cyklotrasy v okolí Lipna jsou vhodné jak pro profesionální cyklisty i tak čistě pro turistickou cyklistiku a pro rodiny s dětmi. Na Lipně je pro cyklisty připraven systém pěti navzájem propojených cyklotras značených dle celostátní metodiky Klubu českých turistů (trasy č. 1019, 1020, 1021, 1022, 1033).

Tyto cyklotrasy jsou napojeny na pěti hraničních přechodech na rakouské cyklostezky. Nedotčenou přírodu pravého břehu Lipna spojují tři převozy (Horní Planá – Bližší Lhota, Frymburk – Frýdava a Dolní Vltavice – Kyselov).

Rádi Vám zajistíme půjčení kol a servis (50 metrů od hotelu), zdarma uschováme kola přes noc, půjčíme nářadí a lékárničku.

Bezpečná jízda na kole a kam na cyklovýlet po jižních Čechách najdete na stránkách

https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/prirucka-jizdy-na-kole

https://www.c-and-a.com/eu/cz/shop/vylety-po-jiznich-cechach

Na Lipně je pro cyklisty připraven systém pěti navzájem propojených cyklotras:

Levobřežní páteřová cyklostrasa Lipenská magistrála (58.5 km)
Spojení šumavské přírody s historií Českého Krumlova – Cyklostezka Krumlovská (74.2 km)
Náročnější trasa zakončená zaslouženou odměnou v podobě scenérií Plešného jezera a vrcholu Plechý – cyklostezka Rakouská (38.6 km)
Cyklostezka krajinou podél Schwarzenberského plavebního kanálu – Schwarzenberská cesta (61.0 km)
Cyklostezka Svatomášským pohořím (34 km) s nejvýše položenou zříceninouv ČR Vítkův kámen

Mezi další oblíbené trasy patří:

To nejlepší z obou břehů Lipna – náročná cyklotrasa okolo celého Lipna (108 km)
Rovinatá trasa poskytující neustálý kontakt s Lipnem, doplněná dvojnásobnou plavbou převozem – cyklostezka Jezerní (50.5 km)
Krajinou básníka Šumavy – cyklostezka Po stopách Adalberta Stiftera (65.9 km)
Cyklostezka Vltavským kaňonem (39.9 km) kolem přírodní rezervace Čertova stěna-Luč.

Tyto cyklotrasy jsou napojeny na pěti hraničních přechodech na rakouské cyklostezky. Nedotčenou přírodu pravého břehu Lipna spojují tři převozy (Horní Planá – Bližší Lhota, Frymburk – Frýdava a Dolní Vltavice – Kyselov).

In-line bruslení

Jízdu na kolečnových bruslích si můžete uží t na nově vybudované jezerní in-line stezce Frymburk – Lipno – Přední Výtoň. Více než dvacet kilometrů dlouhá trasa lemující levý a pravý břeh Lipna nabízí nádherné výhledy na třpytivou vodní hladinu. V části z Frymburka na Lipno můžete během jízdy obdivovat jezerní vílu vystupující z Lipna. Díky častému zvlnění, mírným zatáčkám a lehkým stoupáním působí trasa velmi rozmanitě a potěší všechny bruslaře všech úrovní. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi, rodiče s dětmi ve vozících nebo v kočárkách. Během cesty můžete využít bezpočet restauračních zařízení a odpočinkových zón. Úsek z Frymburku na Lipno je v noci osvětlen. Trasa je zakončena u převozu na Frýdavě, odkud se dostanete převozem zpět do Frymburku. Převoz je 20 metrů od našeho penzionu.

Houbaření na Lipně

Lipno je také rájem pro milovníky houbaření.

Šumavské lesy jsou opravdovým rájem pro houbaře. V souvislosti s touto oblastí lze stále hovořit o přirozeném zalesnění, jedná se především o smíšené lesy, nejčastěji se vyskytujícím stromem je smrk.  Zdejší klimatické podmínky, nedotčená a nezničená krajina i půda, četnost lesů jsou ideálním předpokladem pro výskyt hub, najdete zde hřiby pravé, klouzky, hřiby kováče, lišky, masáky, suchohřiby, křemenáče, kozáky a další chutné houby.

Rybaření na Lipně

4870 ha velké Lipenské jezero je rájem pro rybáře! Vzhledem k tomu, že od konce padesátých let, kdy bylo jezero vybudováno, nebylo nikdy zcela vypuštěno, dorůstají zde ryby kapitálních velikostí. Dokonce byla zde chycena světová štika s 25,40 kg. Proto zde hodně pensionů nabízí speciální služby pro rybáře jako lodě, elektro-motory, echoloty atd.

Rybářské povolenky Vám rádi zajistíme.

Na Vaše přání Vám úlovky připravíme v restauraci.

Výlety parníkem

Pro milovníky plavby parníkem jsou připraveny malá a velká okružní plavby po Lipně. Zastávka se nachází do 30 metrů od našeho rodinného penzionu. V případě zájmu zajistíme pro skupiny soukromé plavby s živou hudbou a občerstvením.

Okružní jízda po Lipenském jezeře

Okružní a linkové jízdy vyhlídkovou lodí Adalbert Stifter několikrát denně, nástupní místa Lipno nad Vltavou a Frymburk. Večerní okružní plavba z Lipna nad Vltavou s welcome drinkem, večeří, hudbou. Jede v červenci 2016 každé úterý, v srpnu 2016 každé úterý a pátek. Další plavby lodí Vltava mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví, včetně vyhlídkových okruhů. Plavby mezi Lipnem nad Vltavou, Frymburkem, Černou v Pošumaví a Horní Planou lodí Vltava s možností přepravy jízdních kol.

Vyhlídkové lety

Vyhlídkové lety jsou skvělá příležitost jak poznat krajinu v okolí Frymburka, Lipno, České Budějovice, Šumava, Orlík, Tábor, Strakonice a Jindřichův Hradec z ptačí perspektivy. Let letadlem přizpůsobíme Vašim požadavkům a vyhlídkový let může být tedy zcela na míru, vždy Vám navrhneme zajímavou letovou trasu. Máte-li zájem o vyhlídkový let, nabízíme také možnost volby letadla nebo vyhlídkový let balonem, Na vyhlídkový let s sebou můžete vzít přátele, partnera či někoho z rodiny.

Délka letu je možná od 20ti minut.

Maximálně můžeme letět 3 cestující + pilot.

Aquapark Frymburk

Překrásný Aquapark Frymburk pro děti i dospělé rozkládající se na ploše cca 1500m2 se nachází v areálu největšího hotelového wellness komplexu v České republice Hotelu Wellness Frymburk. Jeho součástí jsou atrakce jako divoká řeka, privátní sauna, dětské brouzdaliště, whirlpool, vodní vřídlo, perličkové trysky, tobogán a další. K dispozici je také možnost vodního aerobiku a dalších cvičení v bazénu.

Bobová dráha Lipno nad Vltavou

Bobová dráha v Lipně nad Vltavou se řadí svoji délkou (1 km) i rozmanitostí (21 zatáček, 2 tunely a terénní zlomy) ke světové špičce. Na start dráhy, který je na kopci nad lipenským jezerem  se dostanete pomocí vleku. Dolů jedete nerezovým korytem na speciálních bobech, na kterých si sami regulujete rychlost pomocí páky. Děti od 3 let jezdí s rodiči, od 8 – 100 let  bobujete sami nebo ve dvojici

Škola jachtingu Lipno

Pokud je vaším snem jachting a jízda na sportovních plachetnicích, svěřte se do rukou zkušených jachtařů – trenérů. Jachting na sportovních plachetnicích je sportem pro všechny věkové kategorie. Škola jachtingu v atraktivní lokalitě Lipna nad Vltavou nabízí možnost sportovních zážitků pro celou Vaši rodinu.

Kulturní památky jižních Čech

Okolí Frymburka Vám nabízí celou řadu kulturních a přírodních památek, které stojí za viděnou:

 • Vítkův kámen
 • Čertova stěna
 • Kostel svatého Bartoloměje ve Frymburku
 • Zámek Český Krumlov
 • Zámek Hluboká nad Vltavou
  … a mnoho dalších

Další aktivity

Lipensko Vám může nabídnout celou řadu dalších aktivit, s jejichž zajištěním Vám rádi pomůžeme:

 • Jízda na koních
 • Windsurfing
 • Motokáry
 • Katamarány
 • Jízda na lodích a raftech
 • Golf
 • Bowling
 • Lezecká stěna
 • Tenis
 • Squash
 • Bikepark
 • Lanový park
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Pension U Kostela | Accommodation Frymburk | Accommodation Lipno. All Rights Reserved