Zimní aktivity

Ski areál Lipno

Pro náročnější sjezdaře a snowboardisty je ideální skiareál Lipno šest kilometrů z Frymburku.

Lyžařský areál Lipno Kramolín je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi a začátečníky. Skiareál nabízí devět bezpečných a kvalitně zasněžovaných sjezdovek o celkové délce 8,3 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky. Součástí Skiareálu Lipno jsou 2 dětská výuková hřiště se čtyřmi pojízdnými koberci, lyžařským kolotočem a s pohádkovým slalomem. Pro velké i malé je nově otevřena skicrossová dráha a snowpark.

Lyžování v Rakousku

Blízkost rakouských hranic nabízí náročným lyžařům možnost vyzkoušet i lyžařské centra v Rakousku.

Lyžařské centrum Sternstein

se nachází 45 kilometrů od Frymburku. Sjezdové tratě na Sternsteinu jsou vhodné pro lyžaře všech věkových kategorií a úrovní, od náročnějších lyžařů až po začátečníky a rodiny s dětmi. Celkově jsou na Sternsteinu k dispozici 3 sjezdové tratě – od střední po lehkou úroveň náročnosti.

Středisko má následující parametry:
– Celková délka sjezdovek 4000 m
– 20 kilometrů upravovaných běžeckých tratí
– 1 lanovka, 1 vlek a 1 kabinka s celkovou kapacitou 2000 osob/hodinu
– Umělé zasněžování
– Parkoviště zdarma
– Lyžařská škola
– Půjčovna lyží i snowboardů
– Dětský areál s dozorem a školou lyžování

Speciálně pro děti je na Sternsteinu připraveno 4000m² rozlehlé Království dětí s dvěma vleky pro nejmenší. Pro děti je zde také speciální lyžařská škola a půjčovna vybavení Happys Schi.

Lyžařský areál Hochficht

se nachází v kouzelné krajině Trojmezí, v místě kde se na Šumavě střetávají hranice České republiky, Rakouska a Německa. Leží pouhých 30 km z Nové Pece, nebo necelou hodinu cesty z Frymburku. K dispozici je celkem 20 kilometrů sjezdových tratí všech úrovní obtížnosti, od pohodové rodinné trati až po náročnou závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

Hochficht je moderní areál nabízející špičkové podmínky pro vyznavače zimních sportů všech úrovní a věku. Komfortní a rychlou přepravu bez front zajišťují tři sedačkové lanovky, dvě kotvy, sedm vleků a 1 pojízdný pás v dětském Sunny Kids Parku. Skicrossová trať snowpark Ficht nabízí skvělý adrenalinový zážitek pro všechny free-stylery se snowboardy a na lyžích.

Pro děti na Hochfichtu čeká nově upravený dětský park Sunny Kids Park, kde jsou k dispozici cvičné trati různé obtížnosti. Přepravu dětí zajišťuje 185 metrů dlouhý zastřešený přepravní pás. V chatce přímo u dětského parku je možné se ohřát. O zábavný doprovod se stará maskot areálu, zajíc Hopsík. V Sunny Kids Parku probíhají také pravidelné dětské kurzy lyžování a snowboardingu.

Běžky a běžecké tratě

Běžecké trasy v okolí Frymburku

Frymburk nabízí skvělé možnosti pro běžkaře. V úseku mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou jsou v případě vhodných sněhových podmínek pravidelně strojově upravované tratě pro klasiku i bruslení. Trasy vyhovují běžkařům výletníkům i náročnějším lyžařům. K dispozici je až 40 km strojově upravovaných tratí pro klasiku i bruslení.

V případě příznivých povětrnostních podmínek jsou k dispozici unikátní bruslařské trasy na zamrzlém lipenském jezeře.

Doporučujeme vybrat si některou z následujících tras:
– Frymburský okruh (modrý) – 10 km – klasika, bruslení
– Běžecká trasa Červená – 10 km – klasika, bruslení
– Běžecká trasa Zelená – 4 km – klasika, bruslení
– Běžecká trasa Bílá – 5 km – klasika, bruslení
– Běžecká trasa Bruslařská – 11 km – klasika, bruslení

Nástup na trasy jsou na kopci Marta (ideálně se nechat vyvést lanovkou). Nástup na “frymburský okruh” je naproti hotelu Wellness ve Frymburku, v nové zástavbě v části Větrná hůrka.

Běžecké trasy Schöneben v Rakousku

Z Čech snadno dostupný běžkařský areál Schöneben je se svými 70-ti kilometry udržovaných tras nádhernou přírodou Šumavy bezkonkurenčním rájem všech běžkařů. Rozlehlý areál Schöneben je snadno dostupný přes bývalý hraniční přechod Zadní Zvonková, pouhých 15 kilometrů z Nové Pece. Rozloha lyžařské oblasti příjemně překvapí každého, kdo tu ještě nebyl.

U nástupního místa, těsně za hraničním přechodem Zadní Zvonková, se nachází šumavské centrum BöhmerWaldArena s běžkařskou školou, infocentrem, půjčovnou lyžařského vybavení a restaurací.

Bruslení

Obrovská plocha Lipenské nádrže poskytuje v zimních měsících ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé hladině.

V případě, že jsou příznivé podmínky, představuje bruslařská dráha z Frymburku na Lipno nad Vltavou nejdelší bruslařskou dráhu na světě. Dráha se svou délkou 10 922 metrů překonala 7.8 kilometrů dlouhou bruslařskou dráhu v kanadské Ottawě.

Při pěkném počasí se na dráze pohybuje až 3000 lidí. Dráha je po celé své délce široká 6-8 metrů. Občerstvení je k dispozici v místních stáncích, které nabízí teplé nápoje a speciality na grilu. Vstup na dráhu je zdarma.

Aquacentra

Po vydatném lyžařském výkonu každého potěší relaxace v aquacentru. Aquapark a wellness centrum ve Frymburku se nachází v Wellness hotelu Frymburk. Aquacentrum nabízí velký a malý plavecký bazén, tobogán, divokou řeku s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště, Whirlpool, bazének s masážními tryskami, finskou saunu, parní komoru, solnou jeskyni a další.

Aquacentrum Marína

se nachází na Lipně nad Vltavou, 7 kilometrů od Frymburku. Zde najdete kromě klasického plaveckého bazénu a kruhového bazénu s atrakcemi i divokou řeku s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště, whirlpool, bazének s masážními tryskami a finskou saunu.

Bobová dráha

Bobovou dráhu najdete sedm kilometrů od našeho penzionu v obci Lipno nad Vltavou. Je otevřena celoročně. Bližší informace o otevíracích hodinách Vám rádi poskytneme.

Další aktivity

V případě Vašeho zájmu Vám rádi pomůžeme se zajištěním následujících aktivit:

  • Jízda se spím spřežením
  • Ice surfing
  • Snowkiting
  • Sněžnice
  • Jízda na koních
 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Pension U Kostela | ubytování Frymburk | ubytování Lipno. All Rights Reserved